Megemlékezés Október 23-ról.

A gyülekezet és a béri önkormányzat közösen, hónapok munkájával készült fel Október 23. méltó megünneplésére.

Ünnepi szónoknak Csics Gyulát hívta meg, aki 12 évesen szemtanúja volt 1956 eseményeinek. 12 évesen írt naplója lett az ünnepi megemlékezés vezérfonala.

Köszöntőt Thuránszky István mondott az egybegyűlteknek. A szervezés javát ő végezte. Fő Segítői Kozma Gergely és Fülöp Réka voltak. Ezer ötlettel és tevékeny munkával járultak hozzá a sikeres lebonyolításhoz. Réka a szemelvények betanításában segített, Gergő a dekorációs munkát vezette, és Gergő volt a kapocs a Terror Házához is.

De kivette részét Molnár Lilla, a gyülekezet kántora, népdalt énekelt Joób Emese, verset mondott felnőtt, gyermek és fiatal. Maga Csics Gyula eképpen méltatta a eseményt: "Országos rendezvénynek is becsületére válna ilyen méltó megünneplése 1956-nak."

Az önkormányzat 50 ezer forinttal támogatta a rendezvényt. A hangosítást Üveges János vállalta el.

A gyülekezet asszonyai látták vendégül az ünneplőket. Sültek, saláták, sütemények és jóféle italok kényeztettek mindannyiunkat.

Délután a Fóti Szabad Waldorf Iskola 12. osztálya tett bizonyságot arról, hogy bár még nem élhettek akkor, sőt többségük csak 1989 után született, mégis fontosak számukra az akkori hőstettek.

Majd Halmy Kund történész "56 kép" címmel, 1956 eseményeit értelmezte korabeli fénykép felvételek alapján.

A napot fergeteges táncház zárta, ahol Pepe és meghívott barátai, többek között Maruzsenszki Endre szolgáltatta a talpalávalót.

Endre vezetésével
Előadás