1. nap
6.nap
7. nap

Béri Evangélikus Gyermektábor

Augusztus 11-17. tartottuk 2. ökumenikus gyermektáborunkat. Folytattuk a tavaly megkezdett hagyományt. 2. BEGY, 2. Béri Evangélikus Gyermektábor néven, 7 napig tartott a táboroztatás, a 2007-ben felszentelt gyülekezeti házban.

A tábor célja idén is, a különböző vallási felekezetű gyermekek és felnőttek ökumenikus együttléte közös lelki, művészi programok és kirándulások során.

Új mesterségként nemezelést tanultunk, és tavaly elsajátított technikával üveget festettünk.

Környékbeli népdal -és néptánc, valamint csángó népdalok és néptáncok tanulása és bemutatása szerepelt még táborunk programjában.

Szolgálattevők: Thuránszky István béri evangélikus lelkész, Albert Gábor gödöllői evangélikus lelkész.

Művészeti vezetők: Albertné Joób Emese tanár, koboz, ének és tánc.

Pantali Sándor tanár, nemezelés, üvegfestés.

Tájfutás: Júlia és Roy Grant

Segítők: Thuránszky Istvánné Lesetár Valéria, László Marcellné Krisztina, László Marcell, Dominik György

Természetbeni adományok, mint sütemény, házi tej, krumpli, stb. Zsarnóczai Tünde és Beluss néni

Érkezés egyénileg: vonat, busz, személyautó, kerékpár Evangélikus Gyülekezeti Ház, Bér, Szabadság tér 1.

08. 11. 1. nap: Érkezés, reggeli, reggeli áhítat, bemutatkozás, csoportok és napos rendszer kialakítása. Kézműves foglalkozás: nemezelés. Ebéd, csendespihenő. Daltanulás, nemezelés, a nap értékelése. Szabad program, majd vacsora, esti beszélgetés, takarodó.
08. 12. 2. nap: Reggeli, reggeli áhítat Kézműves foglalkozás: nemezelés, daltanulás, ebéd, csendespihenő Kézműves foglalkozás: nemezelés, daltanulás. A nap értékelése.
08. 13. 3. nap: Reggeli, reggeli áhítat. Kézműves foglalkozás: nemezelés, daltanulás. Ebéd, csendespihenő. Kézműves foglalkozás: nemezelés, tánctanulás. A nap értékelése. Éjszakai túra.
08. 14. 4. nap: Térképészeti alapismeretek, tájfutás: elméleti és gyakorlati feladatok. Ebéd, csendespihenő. Tájfutóverseny a faluban kijelölt pályán, majd értékelés.
08. 15. 5. nap: Reggeli, reggeli áhítat Kézműves foglalkozás: nemezelés, üvegfestés, daltanulás, ebéd, csendespihenő. foglalkozás: nemezelés, üvegfestés, daltanulás. A nap értékelése.
08. 16. 6. nap: Reggeli, reggeli áhítat. Kézműves foglalkozás: nemezelés, üvegfestés, daltanulás, ebéd, csendespihenő. Kézműves foglalkozás: nemezelés, üvegfestés. Akadályverseny, tábortűz, Ki mit tud? Vacsora, esti hangverseny.
08. 17. 7. nap: Reggeli, vasárnapi és egyben táborzáró istentisztelet zenei és énekkari szolgálattal. Kiállítás, népdalok bemutatása. Közös ebéd, hazautazás.

Thuránszky István gyülekezeti lelkész - e-mail: thuranszky.i@freemail.hu - tel.: 06-20/824-2821 Pantali Sándor pantali@gmail.com 06/30/8210701

Joób Emese éneket tanít
Tánctanulás