Képek az 5. Begyről
Táncház
Képek a kiállításról
Táborzáró

5. BEGY, 5 éves évforduló.

Vezetője: Thuránszky István béri evangélikus pap

Zenei vezető: Draskóczy Lídia
Néptánc: Széles László

Kézműves tanár: Pantali Sándor

Az előző évek tapasztalatai segítettek bennünket, és igazán kellemesnek mondható 1 hetet töltöttünk együtt.

Reggeli áhítattal kezdtük a napokat. Jó kedvű istendicséret, a napi ige és annak aktualizálása képezte az áhítatok gerincét.

10 órától délig agyagoztunk, kerámiát és üveget festettünk. A népi hagyományt tovább fejlesztve, megszületett kezünk munkája nyomán a Béri Szörpös Butykos.

Új lehetőségként kályhacsempe kifestését választottuk. Keresztény szimbólumokat, valamint Krisztus képmását vittük rá a festőalapot képező csempére.

12-től egy órán át dal és tánctanulással foglalkoztunk. Megebédeltünk, majd délután 3-ig pihenéssel vagy szabad-foglalkozással töltöttük az időt. Délutáni kézműves foglalkozás, daltanulás, táncház és a nap lezárása követte ezt.

Idén másodszor voltak ifi segítőink. Szabina és Renáta segített a kisebbeknek, könnyítve a vezető tanár munkáját. Tevékenyen vettek részt a konyhán, vagy megragadva a takarító eszközöket, naponta megújították a rendet és tisztaságot. Részt vállaltak a művészeti munkában is, magyar nemzeti címert festettek a gyülekezeti ház ablakára. Köszönjük.

Lídia Kárpát-aljai táborból érkezve kapcsolódott be a szolgálatba. Laci 2 hónapos kórházi kezelés után állt be mellé táncot tanítani. Isten különleges ajándékává vált így számunkra. Köszönjük.

Köszönjük a teliholdas szép éjszakai túrát. A tábortűz melletti daltanulás örömteli perceit. A kirándulás szemet gyönyörködtető képeit és az erdő számunkra felkínált ajándékait.

Köszönjük a segítőszülők munkáját, a nekünk eljuttatott adományokat és a lelket üdítő találkozásokat. Thurnay Balázsnak a hangszeres kíséretet.

Köszönünk mindent.

Széchenyi 2020