Kemenceépítés
Dokumentáció

Idén a Béri Ökumenikus Gyermektábor július 26-tól augusztus 2. tartott

Célkitűzésünk volt: jót tenni a nagyobb közösség, a falu számára. Thuránszky István evangélikus lelkész és Matics János polgármester példaértékű összefogással készítette elő az új tábort.

A lelki táplálék mellett két fő témakör szerepelt a tervekben, melyek azután maradéktalanul meg is valósultak. 1. Kemencét építeni a falu közösségi területén, hogy azt később mindenki használhassa

2. Elkészíteni a Királyi Magyarország vármegyéinek címereit üvegfestéssel, a gyerekek és a fiatalság ismereteinek és hazafias érzésének elmélyítésére. Célunk volt még, hogy ének és tánctanulással, úszással, lovaglással és kirándulással teljesebbé tegyük az együttlétet.

Művészeti vezetőink voltak: Albertné Joób Emese - ének és tánc, Draskóczy Lídia és Széles László népzene és tánc, Pantali Sándor - festés-kézművesség

A tábort és a kemence építését Thuránszky István vezette

Felnőtt segítők voltak: Dózsa Tibor szülő, Kozma Gergely szülő

Matics János polgármester és közmunkásai

A reggeli áhítatokat Albert Gábor gödöllői evangélikus lelkész vezette minden reggelen, melyben felesége Joób Emese énektanári és kántori szolgálattal segítette.

Idén először az ifi korosztály is részt vett segítőként a táboroztatásban. Nagy segítségünkre voltak a kisebbek összefogásában, de kétkezi munkában is.

Béri szülők vállaltak naponta ebédfőzést. Köszönjük munkájukat és az adományokat. Szikora Jánosnak köszönjük a kovácsmunkát és segítő érdeklődését.

Köszönjük Matics János polgármester úrnak mindenre kiterjedő segítségét és munkásainak a becsülettel végzett szép munkát.

2009. március 15.
Böjt 3. vasárnapja