Bokori kirándulás

Látogatás Bokoron

Október utolsó hetén, csütörtökön Bokoron tettünk látogatást. Az eredeti tervek szerint gyalog kirándultunk volna át a faluba, mivel azonban valószínűleg a reggeli szürke, borongós idő meghátráltatta a fiatalokat, Tisztelendő úr autóval vitt át bennünket. Útközben megálltunk Bujákon és felsétáltunk a kálváriához, ahol sorra végig néztük a 14 stációt, Jézus Krisztus keresztre feszítésének mozzanatait. Ekkortájt sajnos eleredt az eső, így sikerült egy picit eláznunk, viszont mire visszaérkeztünk a kocsihoz és folytattunk utunkat a sasbérci kilátóhoz, már szépen sütött a nap. Bokorra érkezve Krátki Gyuri bácsi nagy örömmel és vendégszeretettel fogadott bennünket. Mielőtt ebédhez ültünk volna, megtekintettük a felújított templomot, ahol lehetőséget kaptunk egy kis orgonálásra is, majd pedig az újdonsült faluházat, ahol Aranka néni jóvoltából ki-ki saját kedve szerint kézműveskedhetett. Hajtogattunk, festegettünk, illetve Aranka néni megmutatta nekünk hogyan lehet csuhébabát készíteni. A közös ebéd után került sor a faluház részletesebb megismerésére. Nagyszüleink korabeli bútorokat, használati eszközöket, népviseletes babákat láthattunk. Végül megköszöntük a szívélyes vendéglátást majd elbúcsúztunk és 4 óra körül indultunk haza. Egy nagyon szép napot tudhattunk magunk mögött, akik nem tartottak velünk, talán nem is tudhatják miről maradtak le. Reméljük lesz még részünk hasonló élményekben.

Szabina

Az erdőn át