A táborról
Bokoron

A táborról

Idén a Béri Ökumenikus Gyermektábor augusztus 10-től augusztus 17-ig tartott.

Rendkívüli módon kezdődött az idei tábor. A tábornyitón nélkülözni kellett Thuránszky István jelenlétét, mert rövid kórházi kezelés után, még éppen a zárójelentésére várt. Mi ezidő alatt az első reggeli áhítaton ismerkedtünk egymással.

Idén újabb arcokat láttunk magunk között, és igen, mások már kinőtték a gyermektábort, így nem jöttek, vagy csak látogatóba. A tábor ideje alatt vesszőfonással foglalkoztunk, különböző tájegységek népdalait és a bokori istentiszteletre készülve új templomi énekeket tanultunk. Bokorra látogatásunk alkalmából felejthetetlen biciklitúrán, templomi szolgálaton és szeretetvendégségben vettünk részt.,

A tábort Thuránszky István vezette.

Művészeti vezetőink voltak: Draskóczy Lídia és Széles László népzene és tánc, Pantali Sándor - festés-kézművesség

Felnőtt segítők voltak: Dózsa Tibor szülő, Bényey Judit szülő, Maczóné Zsarnóczai Tünde szülő, Molnár Lilla kántor és Thuránszky Istvánné Lesetár Valéria.

1-1 alkalommal béri szülők vállalták az ebédfőzést, az élelmezés dandárját mégis Vali végezte. Köszönjük áldozatos munkájukat és az adományokat.

Draskóczy Lídia éneket tanít
Bokori Istentisztelet Thuránszky István ev. lelkésszel