Hálaadás 2009

Szeptember 20-án, Termény betakarítási istentiszteleten vettünk részt a nyáron felépített kenyérsütő kemence liturgikus környezetében. Betlehem: "Kenyér-háza", Isten háza, gondolatkörében élhettük meg Isten szerető gondviselését. Ajándékba kaptuk a gyönyörű napsütést, és testvérnek egymást, hogy hálától túlcsordult szívvel megoszthassuk Isten ajándékait.

E napon, a Szent István Lovagrend két tagja, Szent István ereklyésített kardját hozta el hozzánk. Meghívásunkra tették ezt, hogy részesei lehessünk a kiengesztelődésnek, amellyel határon kívüli magyar testvéreinket kívánjuk megkövetni. Lelkünk emelkedését szolgálta, meghívott vendégünk Joób Emese kobzos előadásában elhangzott, "Ah, hol vagy magyaroknak tündöklő csillaga" István királyról.

Szeretetvendégséggel folytatódott az együttlét. Kemencében sült kenyeret, pomposnak nevezett lepényt és frissen sült lángost kínáltunk a vendégeknek. Közben mindenki maga préselhette a mustot és kedve szerint ihatott belőle. Délután fergeteges előadással vidámítottak bennünket az "Eleven-szülők" Fótról, Thurnay Balázs vezetésével. A gyerekek, végül a nap zárásaként, még lovas kocsizhattak is a kemencétől a parókiáig. Köszönjük. Istennek legyen hála!

Kemence-oltar (Marcsi)

Kard és kenyér (Marcsi)